Knjiga Ko zorijo jagode govori o punci Jagodi, ki spozna fanta Dragija, v katerega se takoj zaljubi. Jagoda pa ni samo noro zaljubljena, temveč tudi zelo dobrega srca. Svojemu sošolcu Nejcu pomaga pri iskanju svojega očeta, Podhostnikovim otrokom priskrbi varstvo ipd.

Knjiga mi ni bila preveč všeč, saj me ljubezenska zgodba ni pritegnila. Najbolj všeč mi je bilo, kako sta Jagoda in Nejc našla Nejčevega očeta. Moja najljubša književna oseba je Jagoda, ker je zelo odločna in zabavna. Prav tako me je Jagoda presenetila, ko se je zelo zavzela za Podhostnikove otroke.

Knjigo sem si izbrala, ker se mi je zdela zanimiva. Na trenutke je napeta, smešna in točno takšna kot v ¨našem¨ – najstniškem – svetu.

Nika Pečarič, 8. r.