Na naši šoli smo se tudi v tem letu pridružili natečaju, ki ga organizira Zveza prijateljev mladine Slovenija. Letošnja tema je bila »Dobro se z dobrim vrača«. Učenci so v razredih ustvarjali na likovnem in literarnem področju in bili zelo ustvarjali. Na državno tekmovanje so se uvrstili s svojimi likovnimi deli Vid, Manca, Čarli in Diana. S tem so si prislužili tudi nagradni izlet v Celje.

V Celju so se najprej zbrali v Celjskem domu, kjer je sledila prireditev s podelitvijo priznanj. Ogledali so si predstavo »O PRIJATELJSTVU«. V mestnem jedru se je odvijal dogodek ob 20. obletnici pridružitve Slovenije Evropski Uniji. Pred odhodom domov pa so obiskali še otroški muzej Hermanov brlog.

15. 5. 2024 pa je v telovadnici OŠ Mirana Jarca potekala zaključna prireditev za belokranjske šole. Udeležili so se je učenci in mentorica, prevzeli so nagrade in priznanja ter uživali v lepem kulturnem programu in razstavi likovnih del natečaja.

Prav vsem učencem čestitamo za trud in sodelovanje.