V soboto, 18. 5. 2024 so folklorniki Starejše otroške folklorne skupine OŠ Metlika in Otroške folklorne skupine Ivan Navratil nastopili skupaj z Metliško folklorno skupino Ivan Navratil na Vinski vigredi v Metliki. Predstavili so se z dvema točkama. V prvi točki so se predstavili s pesmijo Ki za kolo in plesoma Pobelelo pole in Metliško kolo. V drugi točki pa s pesmima Bogdaj, Bogdaj in Bodimo veseli ter s plesi Robčeca, Petelinji boj, Aj zelena je vsa gora in Seljančica. Slednjo so zaplesali ob glasbeni spremljavi harmonikarjev Žana Ružiča in Miša Kerča.

Folklornik Val Slana je na odru upodobil zelenega Jureta, Aljaž Nemanič in Žiga Videtič pa sta se preizkusila v čisto pravem petelinjem boju.

Zapisal: TOMAŽ ŽUGELJ,
mentor Starejše otroške folklorne skupine OŠ Metlika