Dobro se z dobrim vrača

Tudi letos je naša šola uspešno sodelovala v natečaju Evropa v šoli z naslovom Dobro se z dobrim vrača. Učenci naše šole so ustvarjali na likovnem in literarnem natečaju.

V sredo, 8. maja 2024, je bila v Celju zaključna prireditev natečaja Evropa v šoli, ki ga je za belokranjske šole organizirala DPM Metlika. Učenci so si ogledali Pokrajinski muzej Celje ali Otroški muzej Hermanov brlog. Sledil je dogodek ob 20. obletnici pridružitve Slovenije Evropski Uniji in predstavitev projekta Evropska vas. Na prireditvi so najuspešnejši učenci prejeli priznanja in nagrade za 1.,2. in 3. mesto na državnem nivoju za posamezne stopnje na različnih področjih natečaja. Čestitke kar trem učencem in mentoricam naše šole. Njihova dela so bila odlično uvrščena, saj smo prejeli kar dve prvi mesti in eno drugo mesto.

LIKOVNI NATEČAJ

PRVA TRIADA

2. mesto:

Ime in priimek: David Jakljevič
Naslov dela: Neustrašni gasilec rešuje življenja
Razred: 3. c
Mentorica: Maja Kočevar

DRUGA TRIADA

1. mesto:

Ime in priimek: Tia Kapušin
Naslov dela: V poplavi dobrih ljudi
Razred: 5. a
Mentorica: Tanja Vraničar

LITERARNI NATEČAJ

DRUGA TRIADA

1. mesto:

Ime in priimek: Jernej Dragovan
Naslov dela: Dobro se z dobrim vrača
Razred: 4. c
Mentorica: Emilija Klopčič

Nagradni izlet v Celje so prejeli še naslednji učenci, katerih dela so bila izbrana na državni nivo:

Literarni natečaj

• David Strahinić, 2. b
  • Iva Pezdirec, 3. a
  • Tina Pečarič, 5. c
  • Hana Režek, 6. b

Likovni natečaj

• Enej Matkovič, 5. a
  • Vito Per, 7. b
  • Ema Ribarić, 8. a

Pohvala tudi učencem, katerih dela so bila izbrana na šolski ravni in so bila poslana na regijski nivo (10 literarnih del in 15 likovnih del):

LITERARNI NATEČAJ

• Luka Zupan, 3. a
  • David Strahinić, 2. b
  • Bor Movrin, 2. b
  • Vito Kerč, 2. b
  • Maruša Matjašič, 5. b
  • Nejc Križan, 4. c

LIKOVNI NATEČAJ

• Marko Papa, 3. a
  • Nika Kos, 2. b
  • Matej Brodarič, 2. a
  • Maruša Matjašič, 5. b
  • Maša Pečavar, 5. c
  • Timon Brodarič, 5. c
  • Jerneja Pezdirec, 7. b
  • Hana Pašič, 8. b
  • Živa Savić, 7. b

Čestitam vsem sodelujočim učencem!

Pohvale mentoricam: Darji Žugelj, Darinki Vrlinič, Heleni Kostelec, Jasmini Štampfelj, Tanji Vraničar, Emiliji Klopčič, Maji Kočevar, Andreji Mušič in Duški Vlašič za spodbudo in usmerjanje mladih ustvarjalcev. Saj brez njih ne bi bilo na šolski ravni ustvarjenih kar 210 del!

Veselimo se tudi regijske zaključne prirediteve, ki bo 15. maja 2024 v Črnomlju.

Zapisala: Darinka Vrlinič, koordinatorica natečaja Evropa v šoli