V petek, 4. oktobra 2019, smo se udeležili 38. slikarskega ex tempora mladih likovnikov Bele krajine, ki je letos potekal v Gradcu v Beli krajini. Organizator srečanja, Društvo prijateljev mladine Metlika, je k sodelovanju povabil vse belokranjske osnovne šole in Srednjo šolo Črnomelj ter Osnovno šolo Grm in Srednjo vzgojiteljsko šolo, obe iz Novega mesta. Sodelovalo je 57 učencev in dijakov z 12 mentorji. V lepem sončnem vremenu smo slikali z akrili na platna, naši motivi pa so bile gradaške ulice in hiše, prelep grad, reka, drevesa, a tudi gasilni dom, gasilska vozila in pripomočki, saj je bilo srečanje posvečeno praznovanju 150-letnice gasilstva na Slovenskem in 130- letnici Gasilskega društva Gradac. Slikali smo na temo »Ne boj se za pomoč, mi bdimo dan in noč«.

Našo šolo so več kot uspešno zastopali:

LANA KRAMARIČ, TJAŠA VRANIČAR IN ANJA BAJUK IZ 8. A,
MARCEL KRAJNC IZ 8. B,
MAJA KOZJAN IN GAŠPER SIMONIČ IZ 9. A,
AJDA KREMESEC, ŽIVA ŠKOF IN LANA DEANOVIĆ IZ 9. C.

Učenke in učenca je spremljala mentorica DUŠKA VLAŠIČ.

Otvoritev razstave bo 22. oktobra 2019 ob 17. uri v Kulturnem domu v Gradcu.

Vabljeni!