V petek, 27. maja, smo imeli devetošolci ekskurzijo. Šli smo na Gorenjsko. Najprej smo se ustavili v Planici, kjer smo si ogledali ogromne skakalnice. Imeli smo srečo, saj smo videli tudi nekaj skokov. Skakalci so imeli ravno takrat vaje. V bližini smo se ustavili še pri izviru Save Dolinke.

Naša naslednja postojanka je bil prelaz Vršič. Med vzpenjanjem proti vrhu smo se ustavili pri Ruski kapelici. V Vrbi na Gorenjskem smo si ogledali rojstno hišo Franceta Prešerna, največjega slovenskega pesnika. Gospa, ki nas je popeljala skozi prostore hiše, nam je zelo natančno opisala življenje v času, ko je v njej prebival naš največji poet.

Na koncu smo se odpeljali še na Bled, kjer smo se lahko prosto sprehajali ob jezeru, se okrepčali in občudovali jezero in otoček sredi njega.

Ekskurzija je bila poučna in zanimiva, saj smo lahko v živo videli kraje, o katerih smo se učili v šoli.

Zapisala: Lucija Kostelec