UČILNICA NA PROSTEM

V petek, 3. 12. 2021, so pred ocenjevalno komisijo potekale predstavitve idej natečaja projekta Pogum Učilnica na prostem. Svoje ideje so predstavili predstavniki oddelkov od 5. do 9. razreda, z izjemo učencev 9. b, ki se za sodelovanje niso odločili. Ocenjevalno komisijo smo bili člani projektnega tima Pogum in dva predstavnika šolske skupnosti učencev. Pri ocenjevanju smo izhajali iz vnaprej določenih kriterijev (izvirnost, likovna vrednost, možnost realizacije oziroma izvedbe ideje, trajnostni materiali, doživeta predstavitev). Učenci so se zelo potrudili pri načrtovanju učilnice na prostem in pripravili zanimive predstavitve. Ker se je komisija težko odločila za zmagovalno idejo, smo najboljše tri oddelke, 7. a, 8. a in 9. a, uvrstili v finale. Vsakemu smo povedali, kako lahko svojo idejo še izboljša oziroma dopolni. Teden kasneje, 10. 12. 2021, so potekale finalne predstavitve. Rezultate natečaja oziroma najboljšo idejo smo po šolskem radiu razglasili zadnji dan v letu, 24. 12. 2021.

Zmagovalni oddelek natečaja je 9. a.

Učenci so pri razvijanju ideje upoštevali zastavljene kriterije, kar jim bo v pomoč pri realizaciji učilnice na prostem. Čestitke in pogumno naprej!

Člani projektnega tima Pogum