Danes, 14. maja 2021, se s svečano prireditvijo zaključuje letošnji natečaj Evropa v šoli. Potekal je na temo Če kruhek pade ti na tla, poberi in poljubi ga. Organizatorji so s tem naslovom želeli mlade ustvarjalce spodbuditi k razmišljanju o ostankih v pridelavi hrane in o odpadni hrani. Učenke in učenci naše šole so bili s svojimi deli zelo uspešni, saj so na državnem nivoju dobili kar nekaj nagrad.

Na šolskem izboru smo v komisiji izbirali med več deli in izbrali:

za likovni del natečaja dela naslednjih učenk in učencev prve triade:

Ajda Milič iz 1. c, Filip Radelja Vraničar iz 1. c, Nina Žabčič iz 1. c, Tia Kapušin iz 2. c, Ayoub Hmaied iz 1. d,

druge triade:

Zarja Kavčič iz 4. a, Taja Štubler iz 4. b, Lina Macan iz 4. b, Špela Ogulin iz 4. b, Gašper Nemanič iz 6. c

in tretje triade:

Nina Kavčič iz 7. a, Lucija Kostelec iz 8. b, Laura Ribarić iz 8. b, Kaja Kremesec iz 8. b, Tjaša Vraničar iz 9. a.

Za fotografski del natečaja, ki je bil razpisan samo za tretjo triado, smo izbrali dela Katje Kremesec, Janin Pirkovič, Lane Išpanov in Mance Mihelčič, vse učenke 8. c.

Na državnem nivoju so bili naši izbranci zelo uspešni, saj so dobili več nagrad. Naj jih naštejemo:

na likovnem področju je dobila prvo nagrado v drugi triadi Špela Ogulin iz 4. b,

drugo nagrado v tretji triadi pa Lucija Kostelec iz 8. b razreda,

na fotografskem področju je dobila prvo nagrado Lana Išpanov iz 8. c razreda,

tretjo nagrado pa Katja Kremesec, prav tako iz 8. c.

Vsem nagrajenim učenkam je bila mentorica Duška Vlašič.

Prilagamo fotografije nagrajenih del.

Špela Ogulin:
Preveč sladkarij imam! Preveč hrane imam!

Lucija Kostelec:
Vsi smo povezani – naj kroži tudi hrana!

Lana Išpanov:
Če kruhek pade ti na tla, poberi in poljubi ga
Katja Kremesec:
Suh kruh pa kokoškam!

Čestitamo nagrajenkam in mentorici!

Ob tem naj velja tudi prijazno povabilo k ogledu zaključne prireditve, ki si jo lahko ogledate na povezavi:

danes, 14. maja 2021, o0b 19. uri. Čaka nas kratek in prijeten program s skupino Joker out. Morda boste morali stran osvežiti, če se boste pridružili pred 19. uro.