V sredo, 5. maja smo zaključili s projektom Girls Do Code.

Namen projekta je, da se vsako šolsko leto v Sloveniji 300 dekletom, starim med 10 in 11 let ponudi možnost BREZPLAČNEGA STRUKTURIRANEGA UČENJA OSNOV PROGRAMIRANJA IN LOGIČNEGA RAZMIŠLJANJA. Prav raven osnovne šole, je tisto okolje, na katerem je moč narediti aktivne korake naprej k digitalni pismenosti, preko konkretnih orodij in otrokom prilagojenih pristopov učenja.

Zakaj za dekleta? Da se zmanjša neravnovesje med spoloma na področju informacijsko komunikacijskih znanj, saj manj kot 7% delovnih mest v tehnološkem sektorju zasedajo ženske.

Tako smo v tem šolskem letu izvedli 22-urni tečaj programiranja za prijavljena dekleta 4. in 5. razreda. Deklice so na tečaju:

• usvojile osnovne koncepte programiranja (program, sekvenca, algoritem, zanka, pogojniki, dogodki, ugnezdene zanke, razhroščevanje),
  • spoznale metode reševanja problemov,
  • naredile lastne projekte in igre,
  • se učile varne uporabe interneta in spoznale digitalni odtis,
  • razvijale inovativnost, ustvarjalnost in delo v skupini.

Čestitke vsem udeleženkam za trud, ki so ga vložile pred zaprtjem šol, pri delu na daljavo in ponovnem snidenju v šoli.

Andi Jambrošić, mentor

Nekaj utrinkov z letošnjega šolskega leta: