Ali je možno hkrati biti doma in v gledališču? Ali pa v galeriji? Seveda. V sredo, 22. aprila, so šestošolci poskusili vse to. V času korona virusa so gledališča, galerije in muzeji odprli svoja vrata virtualno.

Lutkovno gledališče Ljubljana je ponudilo spletni ogled predstave Tajno društvo PGC. Se še spomnite mladinskih junakov, ki so ustanovili tajno društvo, ki je zbiralo risalne žebljičke? Da, to so bili časi. Predstava obudi spomine na sodelovanje, prijateljstvo, skrivne in zabavne dogodivščine otrok.

Šestošolci so potem prek spleta obiskali Narodno galerijo Ljubljana. Gre za osrednjo nacionalno ustanovo za starejšo umetnost, ki hrani največjo zbirko likovnih del na Slovenskem.

Iz Slovenije so se učenci prek spleta podali v večje svetovne galerije in si tam ogledali svetovno znana umetniška dela.