Mladinski roman Ime mi je Mina govori o deklici Mini, ki ne hodi v šolo, saj njej in njeni mami niso všeč Minini sošolci in način pouka. Tako jo mama šola doma, kadar uspe. Mina ima zato veliko časa za opazovanje okolice, nenavadna mladostniška razmišljanja, npr. zakaj ljudi umirajo, kako se počutijo drugi ljudje …

Zgodbo v obliki dnevniških zapisov pripoveduje Mina, vsebuje pa tudi nekaj pesmi in tudi nenavadnih nalog (npr. na celotno stran napiši le eno besedo …).

Meni je bilo najbolj všeč, ko je Mina opisovala, kako je mislila, da lahko pripelje nazaj v življenje svojega umrlega očeta (ki ga zelo pogreša) kot Ofrej Evridiko, tako da se tudi sama poda v tunel (podzemlje), a ko tam zagleda nenavadno senco in zasliši lajanje psa, pobegne ven.

To knjigo sem si izbrala, ker me je zanimalo, kako se počuti nekdo, ki ne hodi v šolo, in kaj počne v času, ko s(m)o ostali pri pouku.

Lara Filak, 9. r.