V petek, 17. 5. 2019 ob 18.00 uri je Starejša otroška folklorna skupina pod vodstvom mentorja Tomaža Žuglja nastopila na Vinski vigredi v Metliki. Nastopili smo skupaj s Pevskim zborom DU Metlika. Skupaj smo pripravili polurni program, ki je bil sestavljen iz belokranjskih pesmi in plesov. Pevski zbor DU Metlika je zapel pesmi Ob Kolpi, Pobelelo pole, Pastirče mlado, Vse tičice lepo pojo, Vsi su venci beli, Zlatu jabuko in Mara Županova. Potem smo skupaj zapeli Metliško kolo, Igra v kolo jabuko (Tribučko kolo), Hruške, jabuke, slive, Lepa Anka, Igraj kolo in Bodimo veseli. Naštete plese so folklorniki tudi zaplesali.

Zaradi odsotnosti zborovodkinje Irine Kolar se je v vlogi dirigenta znašel mentor Starejše otroške folklorne skupine OŠ Metlika, Tomaž Žugelj.

Zapisal:
Tomaž Žugelj,