V petek, 28. septembra 2018, je v Črnomlju potekal 37. slikarski ex tempore mladih likovnikov Bele krajine. Organizatorji iz Društva prijateljev mladine Črnomelj so k sodelovanju povabili vse belokranjske osnovne in srednje šole ter goste iz Osnovne šole Grm in Srednje vzgojiteljske šole iz  Novega mesta. Slikali smo na temo Arhitekturna dediščina Črnomlja. Metliško osnovno šolo smo zastopale:

Tjaša Vraničar in Lana Kremesec iz 7. c, Maja Kozjan iz 8. a, Živa Škof in Ajda Kremesec iz 8. c, pod vodstvom profesorice Duške Vlašič.

Slikale smo z akrilnimi barvami na platna. Motive smo našle v starem delu mesta: lepe stare stavbe z bogatimi okrasi na fasadah, ulične svetilke, zanimivo oblikovana okna in vrata, pogled na ulico. Ustvarjale smo ves dan in se pri tem imele res lepo. To je bila za vse zelo prijetna izkušnja.

Otvoritev razstave slik bo 11. oktobra 2018 v cerkvici sv. Duha v Črnomlju.