Prejšnji teden je potekal EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI.

V sklopu tega se je veliko dogajalo. Od spremembe prometnega režima pred šolo, do različnih aktivnosti za učence: Spodbujanje skupnega prevoza in hoje za pot v šolo, poslikava dovozne poti do šole in parkirišč ter igranje na teh površinah, ustvarjanje na temo Združuj in učinkovito potuj pri pouku likovne umetnosti in PB, izvajanje športne vzgoje na površinah parkirišč. Jumicar pod pokroviteljstvom Občine Metlika, kjer so se 5. razredi preizkusili v vožnji avtomobilčkov na poligonu. V četrtek pa je bilo na voljo ogled in preizkušanje različnih demo naprav ter kolesarskega poligona. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo SPV Metlika, ki je tudi podarila osnovnima šolama Metlika in Podzemelj novo kolo za kolesarske izpite ter čelade in odsevne telovnike.

Jasmina Štampfelj, mentorica prometne vzgoje

Tudi v podaljšanem bivanju smo se ob tednu mobilnosti pogovarjali o prometu in varnem obnašanju na cesti. Ob sliki smo si izmišljali zgodbe o Mihi, ki je iskal rešitev, kako varno prečkati cesto ob gostem prometu. Reševali smo uganke o prometu in sestavljali prometne domine. Še posebej pa je bilo lepo, ko smo lahko pred šolo brezskrbno  risali s kredami.

Učenci v PB6 z učiteljico Branko