V torek, 10. 11. 2015, smo imeli šestošolci naravoslovni dan. Najprej smo se odpravili na predelavo jabolk h gospodu Lipeju nad šolo. Pokazal nam je, kako naredi jabolčni sok. Povedal nam je tudi, da ima nasad z okoli 2000 jablanami. Na koncu pa nam je dal pokusiti še jabolčni sok in jabolka. Po pokušanju odličnega soka smo se s kombijem odpravili v Vinsko klet Metlika, kjer nam je prijazna vodička razložila preteklost vinske kleti. Ogledali smo si tudi podzemne prostore, v katerih so bili sodi in velike cisterne. Na žalost nismo smeli pokusiti vina. Po koncu predstavitve vinske kleti smo se odpravili v kulturni dom. Tam so nam predstavili različne vrste koščičnikov in drugega sadja. Na koncu so nas počastili še z jabolki.

Dan je bil zelo lep in poučen.

Gaja Ogulin, 6. c