Veseli smo, da smo kljub drugačni organizaciji šolskega dela zaradi ukrepov ob covidu-19 tudi letos uspeli v 7. razredu izvesti nacionalni projekt RASTEM S KNJIGO, ki poteka pod okriljem Ministrstva za izobraževanje, znanost  in šport, Zavoda RS za šolstvo, Javne agencije za knjigo in slovenskih knjižnic. Cilj projekta je vse sedmošolce načrtno in poglobljeno seznaniti z organizacijo in ponudbo šolskih in splošnih knjižnic.

Tokrat sta knjižničarki iz Ljudske knjižnice Metlika obiskali nas na šoli in nam predstavili gradivo in dejavnosti, ki jih šolska in splošna knjižnica ponujata učencem za njegovo šolsko delo in izvenšolske dejavnosti ter prosti čas. Vsak sedmošolec pa je prejel tudi izvirno slovensko literarno delo – knjigo Mateta Dolenca  KAKO DOLG JE ČAS. Ker smo obisk iz knjižnice organizirali šele ob koncu šolskega leta, bomo knjigo učiteljice slovenščine uporabile kot eno od knjig domačega branja v naslednjem šolskem letu.

Špela Cimerman Hudopisk
vodja projekta Rastem s knjigo na Osnovni šoli Metlika