V petek, 29. 11. 2019, se je v Mariboru zaključil 9. mednarodni festival otroškega in mladinskega filma Enimation. Na festival se je prijavilo skoraj 500 del iz 60 držav. Ob zaključku so organizatorji podelili štiri nagrade, v kategorijah Mini, Midi in Maxi ter nagrado za najboljši film festivala. Animirani film Ganglovanje, ki smo si ga lahko premierno ogledali na lanskem dnevu Osnovne šole Metlika, je razglašen kot zmagovalni film v kategoriji Midi filmarji (avtorji, stari od 11 do 14 let). Avtorice filma, ki so s filmom obeležile 160 let rojstva znanega slovenskega kiparja Alojza Gangla, metliškega rojaka, so si za velik uspeh štele že to, da jih je mednarodna strokovna komisija v tako velikem naboru izbrala med 30 najboljših, ki so nato sodelovali v tekmovalnem programu. Uvrstitev med štiri najboljše pa jih je neznansko razveselila in jim dala vetra v krila ustvarjalnosti.

Film je nastal v sodelovanju Društva za izvajanje filmske vzgoje Slon iz Ljubljane in Osnovne šole Metlika, s sofinanciranjem Slovenskega filmskega centra. Pod mentorstvom Lene Lekše in Jelena Dragutinović iz Društva Slon ter Duške Vlašič, profesorice likovne umetnosti na OŠ Metlika, so ustvarjale učenke Tjaša Vraničar, Anja Bajuk, Lucija Kostelec, Živa Škof, Ajda Kremesec, Anja Željko in Lana Deanović.

Čestitamo!