Zadnji dan projektnega tedna smo se devetošolci odpravili na Srednjo šolo Črnomelj. Tam  smo se razdelili v 4 skupine:  jezikovno- matematično, kemijsko- biološko, matematično- biološko- športno in športno- strojniško.

Jaz sem bila v jezikovno- matematični delavnici. Pri jezikih smo spoznavali lažne prijatelje – besede so si v različnih jezikih podobne, pomen pa imajo čisto drugačen. Zatem so nam učiteljica in dva dijaka predstavili šolo.

Predstavili so nam programe, ki jih izvajajo na Srednji šoli Črnomelj, to so: gimnazija, strojna šola ter oblikovalec kovin, orodjar, predstavili so nam tudi ekskurzije, koncept šole. Na koncu pa sta nam dijaka zastavila vprašanja o šoli in kdor je pravilno odgovoril, je dobil nagrado.

Pri matematiki smo naredili Mobiusov trak. Po tej delavnici smo se veseli odpravili nazaj v Metliko.

Tina Kambič, 9. a