46 učencev in 13 učiteljev je spet pridno delalo in na oder semiškega kulturnega doma postavilo muzikal Harry Potter in Ognjeni kelih. V glasbeni predstavi, ki smo jo pripravili lansko šolsko leto, so sodelovali učenci izbirnega predmeta glasbeni projekt, pevke mladinskega pevskega zbora in skupine Cantabile, plesalke plesnega krožka, igralci krožka šolski muzikal, učiteljski pevski zbor in učenci izbirnega predmeta likovno snovanje 2. V četrtek, 26. 9., so si predstavo ogledali učenci in dijaki belokranjskih šol, v petek, 27. 9., so dvorano napolnili učenci 2.–5. razreda naše šole, zvečer istega dne pa so sedeže zasedli ostali obiskovalci.

V glasbeni predstavi so pod mentorstvom učiteljic Nine Bradica (režija, scenarij), Irine Kolar (glasbena ureditev), Mojce Vraničar (koreografija), Duške Vlašič (scenografija, oblikovanje svetlobe) in Tanje Vraničar (kostumografija, oblikovanje maske) sodelovali:

Martin Bajuk (Harry Potter), Vita Fir (Hermiona Granger), Maj Ogulin (Ron Weasley),Tomaž Žugelj (ravnatelj Dumbledore), Eva Nemanič (Jane Green), Tara Hönigman in Klara Nemanič (Angležinji), Žana Škabar Steiner (Nikolina Badrić), Nika Bajić in Tina Pezdirec (Hrvatici), Jan Nemanič (Otto Schulz), Gašper Simonič in Urban Bajuk (Nemca), Vid Kremesec (Zmagoslaf Levy), Bojan Muc in Matej Hudorovac (Rusa), Ana Logar (profesorica Raws), Tanja Vraničar (madam Hoops), Mitja Leščanec (Dreco), Žan Gačnik (Grable), Marko Kostelec (Goyle), Žiga Matekovič (Neville), Anja Bajuk, Olivera Drakulič, Žana Grabrijan, Nana Kambič, Eva Lapanja, Zala Nemanič, Lana Sodec, Ana Vraničar, Ajda Vraničar (plesalke), Bojan Muc in Ajda Vraničar (plesalca valčka), Sarah Kostelec (uvodna beseda), Nika Bajić, Lana Deanović, Tara Hönigman in Klara Nemanič (duet), Tina Pezdirec (solo), Sarah Kostelec, Eva Kunič, Ajda Kremesec, Kaja Kremesec, Lara Oberman, Sara Strahinić, Žana Škabar Steiner, Živa Škof, Eva Štravs, Ajda Vraničar, Anja Željko (pevke, dijakinje), Katja Banovec Vrviščar, Nina Bradica, Urška Dragovan, Andi Jambrošić, Vlatka Maček (solo), Mojca Vraničar, Tanja Vraničar, Darja Žugelj, Tomaž Žugelj (profesorski pevski zbor Bradavičarke), Lara Gorenc, Elena Košmerl, Tija Malatestinić, Patricija Muc, Tomaž Pečavar, Tija Stanišić, Valentina Vovk, Katja Kremesec (scenski delavci). Na klavirju sta nas spremljala Žana Škabar Steiner in Andrej Kunič.

Foto: Rudi Vlašič