Na OŠ Metlika smo se učenci 7. in 8. razredov izbirnega predmeta Sodobna priprava hrane meseca marca odločili, da se odzovemo na Mlinotestov natečaj, ker zelo radi kuhamo in pečemo. Pod mentorstvom učiteljice Tončke Gerkšič smo se odločili za našo tradicionalno pokrajinsko jed – pogačo, ki pa smo jo nekoliko spremenili in ji dahnili trenutni velikonočni pridih. Ker smo bili časovno omejeni na dve šolski uri, je ta recept ravno pravšnji. Kot velevajo pravila natečaja, smo se tako poslužili nečesa pokrajinsko tradicionalnega, ki vključuje moke Mlinotest.

Našo pogačo radi jemo, saj je kot nalašč za prigrizniti, če dobite nepričakovane obiske, a nimate kruha ali česa ponuditi, kajti jo lahko hitro spečete in jé se še topla.

Besedilo smo oblikovali učenci 8. in 9. razredov dodatnega pouka slovenščine pod mentorstvom učiteljice Helene Kostelec.

V mesecu je podjetje Mlinotest objavilo rezultate. Ponosni smo, da smo bili uspešni in nagrajeni – dobili smo štiri kilograme moke in knjigo o   kruhu.

RECEPT